Uncategorized

Olejek złodziei – naturalny środek odkażający

 

Historia olejku złodziei

Historia głosi, że podczas epidemii dżumy w XIV stuleciu grupa handlarzy przypraw została przyłapana na okradaniu martwych ciał z drogocennych rzeczy. Wielką zagadką dla wszystkich pozostawał jednak fakt, jak złodzieje, którzy dotykali bezpośrednio ciężko chorych, nigdy nie zarazili się tą okropną chorobą. Sekretnym sposobem na uniknięcie zakażenia okazała się mieszanina olejków eterycznych.

Magiczna receptura olejku złodziei

W składzie olejku złodziei znajdziemy mieszankę pięciu olejków eterycznych:
 • 40 kropli olejku cytrynowego,
 • 35 kropli olejku goździkowego,
 • 20 kropli olejku cynamonowego,
 • 15 kropli olejku eukaliptusowego,
 • 10 kropli olejku rozmarynowego.

Olejek cytrynowy ma silne właściwości antyseptyczne, antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i antywirusowe. Niszczy roztocza, działa przeciwbólowo i antystresowo.

Olejek goździkowy zawiera eugenol – składnik o silnych właściwościach przeciwbakteryjnych, przeciwdrobnoustrojowych, znieczulających, przeciwzapalnych i antyseptycznych.

Olejek cynamonowy zapach olejku wpływa na poprawę nastroju i doskonale działa na drogi oddechowe. Mocny zapach olejku eterycznego pozwala oczyścić zatoki, ułatwia oddychanie i przyspiesza pozbycie się infekcji górnych dróg oddechowych. Pomaga pozbyć się przeziębienia. Ma działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne.

Olejek eukaliptusowy zawiera on eukalipton, związek o silnych właściwościach antybakteryjnych.

Olejek rozmarynowy  ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, pobudzające, antyseptyczne, odmładzające i wzmacniające system immunologiczny.

Odtąd lekarze, którzy leczyli ofiary czarnej śmierci, nakładali olejkową mieszankę na dłonie, uszy, skronie i stopy. Cała tajemnica magicznej mikstury😊.

Na rynku można kupić już gotową mieszaninę olejku złodziei. Zachęcam jednak do przygotowania samodzielnie w domu.

Powyżej  znajdziesz recepturę, którą użyłyśmy do przygotowania płynu odkażającego. Możesz zmodyfikować ten przepis, zmieniając proporcję składników lub dodając inne antybakteryjne olejki eteryczne. I tak zamiast olejku rozmarynowego możesz wykorzystać olejek z oregano lub z tymianku.

Wystarczy w odpowiednich proporcjach wymieszać wszystkie olejki i przechowywać mieszankę w ciemnej butelce. Taki naturalny płyn odkażający możesz zabrać ze sobą w podróż, do pracy czy też szkoły. Sugeruję zastosować daną mieszaninę w sezonie grypowym. Wystarczy rozpylić olejek złodziei w powietrzu by pozbyć się wirusów i bakterii.  

 

 

komentarze 3

   • Agnieszka

    Oczywiście, że nadaje się do spożycia, ale w bardzo małej ilości. np. na wzmocnienie układu odpornościowego czy na układ pokarmowy: 1 kropla na szklankę wody. Wszystkie wyżej wymienione olejki (naturalne!) nadają się do spożycia. Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *