Palcem po mapie

Mmm, aż się prosi o zdjęcie na insta… a dlaczego nie na bloga😉/Łódź

Łódź, miasto które  pokochasz od pierwszego spojrzenia, albo znienawidzisz… Takie informacje można znaleźć w Inetnecie na temat Łodzi. Hmm,  ze mną chyba jest troszkę inaczej. Małymi krokami odkrywam to miasto, nie tylko pod kątem zwiedzania, ale również kulinarnym…

I tu mogę podzielić się z Tobą restauracją i kawiarnią, które odwiedziłam podczas krótkiego pobytu w Łodzi. Dziś będzie coś dla wegetarian i wegan.


Tel Aviv Urban Food

Szukając restauracji na słynnej ulicy Piotrowskiej, natrafiłam na miejsce (notabene zraz koło hotelu, w którym nocowałam), które od razu kupiło mnie swoją oryginalnością i kreatywnością. Karta schludna, krótka tak jak lubię.  Potrawy przyciągają błyskotliwą i dowcipną nazwą. Chociażby SAŁATKA INSTA-FRIENDLY lub NIE WIEM CO MAM WZIĄĆ – BOW.  Hummusy przygotowane na kilka sposobów, aż trudno się  zdecydować….

W Tel Aviv Urban Food znajdziesz izraelski street food. Zdaję sobie sprawę, że nie każdemu takie smaki będą odpowiadać. Czasem warto jednak wyjść z pudełka komfortu. I otworzyć się na nowe doznania kulinarne. Czorba bliskowschodnia zupa z czarnuszką podawana z oliwą i kiełkami słonecznika. Gęsta, dobrze przyprawiana ale… mogłaby być podana gorąca🙂. Jest to tylko moje subiektywne odczucie, ponieważ jeśli chodzi o zupy – uwielbiam mocno pogrzane. Za to do sałatki “Nie wiem co mam wziąć” nie mam żadnych zastrzeżeń.  Chrupkie i świeże warzywa podane z falafelem, skropione dobrze doprawionym winegretem.

 

 

 

 

 

 

Lód Miód Cafe

Mała, przytulna kawiarenka, w której wypijesz latte z napojem kokosowy (dobra wiadomość dla osób z alergią na mleko krowie, jak i dla wegan). A oprócz tradycyjnych słodkości, możesz liczyć na lody wegańskie, które kuszą piękną formą. Jak widać dietetycy czasem też jedzą słodkości 😉.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *