Palcem po mapie

Frymark bydgoski

Frymark bydgoski to wyjątkowe miejsce na mapie Bydgoszczy, gdzie kupić można regionalne wyroby – żywność, kosmetyki, odzież, czy akcesoria do domu. Osobiście zaopatruję się tam w produkty na co dzień niedostępne w innych sklepach, za każdym razem odrywając coś nowego 😍

Zapraszam Was na rozmowę z pomysłodawczynią oraz założycielką Frymarku – Katarzyną Fik.

Kasiu, proszę powiedz nam jak to się zaczęło?

Frymark bydgoski ma już 5 lat. Jego pierwsza edycja odbyła się w grudniu 2013 roku w Klubie Mózg. Wszystko zaczęło się jednak kilka miesięcy wcześniej od spotkania z Piotrem Jareckim. Współpracowaliśmy wtedy przy pewnym innym projekcie. Po pewnym czasie okazało się, że każde z nas, niezależnie od siebie, już od kilku lat myślało o organizacji w Bydgoszczy targu, ryneczku czy jarmarku śniadaniowego ze sprawdzoną żywnością. Oboje mieliśmy swoje spostrzeżenia i założenia, jak to miejsce miałoby wyglądać. Większość z nich udało nam się zrealizować po połączeniu sił.

Jak wyobrażaliście sobie przyszły Frymark?

Od początku przyświecała nam idea, aby umożliwić mieszkańcom Bydgoszczy dostęp do żywności wysokiej jakości, bezpośrednio od rolników i z gospodarstw ekologicznych. Chcieliśmy, aby w jednym miejscu skupione były wyłącznie produkty najwyższej jakości, takie jakich na co dzień najczęściej brakuje w dużych marketach. Poza tym staramy się, aby było to miejsce, gdzie można porozmawiać bezpośrednio z producentami, nawiązać nowe znajomości, wymienić poglądy na temat zdrowia, diety i nie tylko.. Bardzo zależy nam na opinii naszych klientów, jesteśmy otwarci na ich sugestie i uwagi.

Jak często odbywa się Frymark?

Przez pierwsze 3 lata Frymark odbywał się co dwa tygodnie.  Z czasem coraz więcej osób wspominało nam, że chciałoby mieć możliwość robienia zakupów co tydzień, aby na bieżąco uzupełniać zapasy. Oczywiście przychyliliśmy się do ich prośby, a klienci nas nie zawiedli 😊

Gdzie odbywa się Frymark?

Przez te 5 lat działalności mieliśmy kilka lokalizacji:

  • 2014- Klub Mózg
  • 2015 – wrzesień 2018 – Kamienica 12
  • pażdziernik 2018 – plac przed Bydgoskim Centrum Finansowym, a w dni chłodniejsze również parter budynku BCF
Na początku Frymark odbywał się w godzinach od 11.00 do 15.00. Jednak klienci w okresie letnim poprosili o przyśpieszenie godzin rozpoczęcia, ponieważ często wyjeżdżali na działki lub też chcieli skorzystać z ładnej pogody. Po raz kolejny dostosowaliśmy się do ich sugestii i przesunęliśmy godziny od 10.00 do 14.00.

Ilu sprzedawców wstawia swoje produkty na Frymarku?

Zaczynaliśmy od około 20 wystawców, jednak w tej chwili stałych wystawców jest około 40. W sezonie świątecznym liczba ta zwiększa się nawet do 60. Na Frymarku oprócz jedzenia są też stoiska z rękodziełem. Staramy się aby produkty te były wyjątkowe i niepowtarzalne oraz wysokiej jakości.

Czy na Frymarku spotkać można tylko producentów regionalnych?

Większość wystawców z produktami spożywczymi pochodzi z rejonu kujawsko-pomorskiego, ale mamy również stałych wystawców z innych regionów Polski np. z Trójmiasta, czy Bieszczad.

Dziękuję za rozmowę i życzę dalszych sukcesów 😊

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *